Bli medlem
Bergenshallen
Man-Tor  16.00->22.00
Fredag      STENGT
Lørdag      14.00->18.00
Søndag      15.00->19.00
Vestveggen
Man-Fre  09.00->22.00
Lørdag      09.00->18.00
Søndag      10.00->20.00
Bryggeriet
Man-Fre  16.00->22.00
Lørdag      11.00->19.00
Søndag      12.00->20.00
Årskort/månedskort gir tilgang mellom 07-23 alle dager

Sjekk driftsmeldinger for endringer
utek-banner

Om Bergen Klatreklubb

Flere og flere har fått øynene opp for klatresporten, og Bergen Klatreklubb har hatt en eventyrlig vekst de siste årene.

Foto: Trond Kristian Kalstø
Oppdatert 21.03.2424

Bergen klatreklubb ble stiftet 18. oktober 1978. Det hadde imidlertid vært et aktivt klatremiljø i byen lenge før dette. Før dette ble Bergen Fjellmannalag stiftet i 1895, det første kjente forsøket på å organisere klatrere i Bergensområdet.

Her kan du lese mer om klubbens historikk.

Her finner du info og oversikt over komitéer i klubben.

Her kan du finne dokumenter og protokoller fra klubbens årsmøter og styremøter.

Bergen Klatreklubb har tre anlegg – med Vestveggen i Åsane som en av Nordesn største klatrehaller.

Varsling

I Bergen Klatreklubb skal alle være trygge, både med tanke på sikkerhet i anleggene våre og under aktivitet. Si i fra når du opplever noe som er brudd på klubbens verdier, etiske leveregler, reglement og retningslinjer. Vi ønsker å få vite om kritikkverdige forhold og vi er takknemlige for at du sier i fra.

Eksempler på kritikkverdige forhold kan være mobbing, trakassering, underslag, kampfiksing, juks eller seksuelle overgrep. Vi ønsker å høre fra deg så vi får mulighet til å tak i og håndtert kritikkverdige forhold på en god måte, og kan hindre liknende hendelser i fremtiden. Er du usikker på om hva man kan og bør varsle om kan du finne en god oversikt på Norges Idrettsforbund sine sider.

Her kan du sende inn et varsel gjennom MittVarsel

Bergen Klatreklubb benytter portalen MittVarsel i regi av Norges Idrettsforbund og du kan velge i portalen om du vil varsle med ditt navn eller anonymt. Mitt Varsel er en kryptert portal og håndteringen av varselet blir gjort gjennom portalen. Det er daglig leder i klubben som administrerer portalen og så er det to utvalgte saksbehandlere i styret som håndterer selve varslingen. Vi ønsker ikke å motta varsel via epost.

Klubbens styre:

Leder

Ågot Caroline Nilssen
På valg 2025

Nestleder

Kristian Gjerding
På valg 2024

Møtende varamedlemmer:

Klubbens administrasjon:

Trond Kristian Kalstø
Daglig leder
Keith McInturff
Drifts og sikkerhetssjef
Julie Kavli
Salgs- kommunikasjon og eventsjef
Pierro DeBois
Hovedrutesetter
Ingrid Rui
Sportssjef
Petter Vestly
Hovedtrener/teknisk sjef
Eirik Hjellset
Aktivitetskoordinator

Org. nr: 980435040