Bli medlem
Bergenshallen
Man-Tor: 16:00 - 22:00
Fredag: STENGT
Lørdag: 14:00 - 18:00
Søndag: 15:00 - 20:00
Vestveggen
Åpnes 5. desember 2020
Man-Fre: 09.00 - 22.00
Lørdag: 09.00 - 18.00
Søndag: 10.00 - 20.00
Bryggeriet
Man-Fre: 16:00 - 22:00
Lørdag: 11:00 - 19:00
Søndag: 12:00 - 20:00
utek-banner

Om Bergen Klatreklubb

Flere og flere har fått øynene opp for klatresporten, og Bergen Klatreklubb har hatt en eventyrlig vekst de siste årene.

Foto: Trond Kristian Kalstø
Oppdatert 12.11.2020

Bergen klatreklubb ble stiftet 18.oktober 1978. Det hadde imidlertid vært et aktivt klatremiljø i byen lenge før dette. I prehistoriske tid er Bergen Fjellmannalag stiftet i 1895, det første kjente forsøke på å organisere klatrere i Bergensområdet.

Her kan du lese mer om klubbens historikk.

Her kan du finne dokumenter og protokoller fra klubbens årsmøter og styremøter

Fra høsten 2020 har Bergen Klatreklubb tre anlegg – med den nye Vestveggen i Åsane som Nordens største klatrehall. Derfor er vi blitt flere ansatte.

Klubbens ansatte:

Remi Småland – Daglig leder remi@bergen-klatreklubb.no
Trond Kristian Kalstø – Sportssjef
tk@bergen-klatreklubb.no
Pierre Wilhelm – Hovedrutesetter
pierro@bergen-klatreklubb.no
Petter Vestly – Teknisk ansvarlig/rutesetter
petter@bergen-klatreklubb.no
Joakim Sveen – Hovedtrener
joakim@bergen-klatreklubb.no
Susann Sætre – Resepsjons- og frivilligansvarlig
susann@bergen-klatreklubb.no
Keith McInturff – Kurs og sikkerhetsansvarlig
keith@bergen-klatreklubb.no
Sunniva Hammerås – Rutesetter, vakt og trener/instruktør
sunniva@bergen-klatreklubb.no
Odin Samson. Rutesetter og vakt.
odin@bergen-klatreklubb.no
Leo Bøe. Rutesetter.

Alle foto: Sunniva Hammerås

Klubbens styre:

Ove Landro (Styreleder)

Ågot Caroline Nilssen (Nestleder)

Ana Cascante (Styremedlem)

Erik Faugstad (Styremedlem)

Gunnar Karlsen (Styremedlem)

Henning Johansen (Styremedlem)

Magnus Kvamme (Styremedlem)

Suong Vu (Styremedlem)

Erlend Sunde (Varamedlem)

Endre Sandø Evensen (Varamedlem)

 

Epost til hele styret: styret@bergen-klatreklubb.no