Bli medlem
Bergenshallen
Man-Tor: 16:00 - 22:00
Fredag: STENGT
Lørdag: 14:00 - 18:00
Søndag: 15:00 - 20:00
Vestveggen
Man-Fre: 09.00 - 22.00
Lør: 09.00 - 18.00
Søn: 10.00 - 20.00
Bryggeriet
Man-Fre: 16:00 - 22:00
Lørdag: 11:00 - 19:00
Søndag: 12:00 - 20:00
utek-banner

Om Bergen Klatreklubb

Flere og flere har fått øynene opp for klatresporten, og Bergen Klatreklubb har hatt en eventyrlig vekst de siste årene.

Foto: Trond Kristian Kalstø
Oppdatert 09.04.2121

Bergen klatreklubb ble stiftet 18. oktober 1978. Det hadde imidlertid vært et aktivt klatremiljø i byen lenge før dette. Før dette ble Bergen Fjellmannalag stiftet i 1895, det første kjente forsøket på å organisere klatrere i Bergensområdet.

Her kan du lese mer om klubbens historikk.

Her kan du finne dokumenter og protokoller fra klubbens årsmøter og styremøter

Fra våren 2021 har Bergen Klatreklubb tre anlegg – med Vestveggen i Åsane som Nordens største klatrehall.

Klubbens ansatte:

Remi Småland
Daglig leder
remi@bergen-klatreklubb.no
Trond Kristian Kalstø
Sportssjef
tk@bergen-klatreklubb.no
Pierre Wilhelm
Hovedrutesetter
pierro@bergen-klatreklubb.no
Petter Vestly
Teknisk ansvarlig/rutesetter
petter@bergen-klatreklubb.no
Joakim Sveen
Hovedtrener
joakim@bergen-klatreklubb.no
Susann Sætre
Resepsjons- og frivilligansvarlig
susann@bergen-klatreklubb.no
Keith McInturff
Kurs og sikkerhetsansvarlig
keith@bergen-klatreklubb.no
Sunniva Hammerås
Rutesetter, vakt og trener/instruktør
sunniva@bergen-klatreklubb.no
Odin Samson
Rutesetter og vakt
odin@bergen-klatreklubb.no
Leo Bøe
Rutesetter

Alle foto: Sunniva Hammerås

Klubbens styre:

Ove Landro (Styreleder)

Ågot Caroline Nilssen (Nestleder)

Ana Cascante (Styremedlem)

Erik Faugstad (Styremedlem)

Gunnar Karlsen (Styremedlem)

Henning Johansen (Styremedlem)

Magnus Kvamme (Styremedlem)

Suong Vu (Styremedlem)

Erlend Sunde (Varamedlem)

Endre Sandø Evensen (Varamedlem)

 

Org. nr: 980435040