Bli medlem
Bergenshallen
Man-Tor: 16:00 - 22:00
Fredag: STENGT
Lørdag: 14:00 - 18:00
Søndag: 15:00 - 19:00
Vestveggen
Man-Fre: 09.00 - 22.00
Lør: 09.00 - 18.00
Søn: 10.00 - 20.00
Bryggeriet
Man-Fre: 16:00 - 22:00
Lørdag: 11:00 - 19:00
Søndag: 12:00 - 20:00

Sjekk driftsmeldinger for endringer
news-banner

Resultater BergensCup 2022

Her finner du resultatlistene fra BergensCup 2022

Resultater BergensCup 2022
Oppdatert 23.02.2222

Ved hjelp av klubbens rutesetterteam ble hele Bryggeriet skrudd om til årets andre runde av BergensCup i klatring. Hele 43 nye utfordringer ventet på 60 deltakere som alle klatret det de kunne i løpet av helgen 19-20. februar.

I seniorklassene var det Jun Vilde Hunskår som tok førsteplass sammen med Heidi Simmenes i dameklassen og Marie Tamber på andre og Alva Fossen på tredje. I herreklassen gikk Erlend Sunde som eneste deltaker alle rutene og vant dermed foran Björn Nyberg (lik poengsum) og Damien Blokker og Brik Nordøen på delt andreplass og Vebjørn Seljelid Tveito på tredje . Jun Vilde, Heidi Simmenes, Erlend og Björn får alle tre velge seg en bok fra Klatrebibelen (Mono, Klatrebibelen eller Praktiske øvelser) eller en av våre førere som vinnere av seniorklassene – gratulerer!

Alle deltakere i klassen barn 9-12 år skal få med seg Petzl-tskjorte for deltakelse. Ta kontakt med resepsjonen i Vestveggen om du ikke har fått dette allerede.

Premier til de andre vinnerene av andre runde + premier til sølv og bronseplasseringene kan hentes i resepsjonen i Vestveggen. Premier er innendørs tau fra Petzl, Petzl kalkpose og kalk fra Petzl. I tillegg får vinnerene i seniorklassene velge valgfritt fra en av klubbens førere eller bøker fra Klatrebibelen (Mono, Klatrebibelen, Klatrebibelen praktiske øvelser).

Her er link til resultatene fra første runde i Bergenshallen

Her er link til resultatene fra andre runde i Bryggeriet + sammenlagtlister

Vi satser på ny runde BergensCup i Vestveggen i løpet av april!

 

Forklaring for poeng:

Hver rute/bulder er maks verdt 1000 poeng, og disse 1000 poengene deles på antall bestigninger. F.eks om to deltakere går samme ruten/bulderet får de 500 poeng hver. Det er de 5 rutene/bulderene du har gått som har høyest poengsum som gir deg din sammenlagte totalscore i konkurransen. To deltakere som går akkurat de samme rutene/bulderne vil da få akkurat lik score.

Husk at medlemmer av Bergen Klatreklubb alltid får 10% rabatt på Utebutikken, en butikk fyllt av godsaker til alle friluftsinteresserte i Bergen.

Forklaring for sammenlagtpoeng:

Sammenlagtscore er summen av plasseringene dine gjennom de foregående rundene av BergensCup. F.eks om du kommer på 5. plass i første runde og 4. plass i andre runde er din sammenlagtscore 5+4=9 poeng. Om du ikke deltar på en runde får du plassering som sisteplass for den runden – om det er 8 deltakere i din klasse får du da 9. plass.

 

Premier
Premiene til vinnerene av første, andre og tredjeplass i klassene Masterclass, Yngre Junior og Senior kan hentes i resepsjonen Vestveggen innen uke 4.